PŁYWANIE

AKTUALNOŚCI

  CMS-ikona-512-plywanie

  INFORMACJE OGÓLNE

  Patronat

  TRENERZY

  Bartłomiej Baran

  Paweł Byner

  Mirosław Drozd

  Katarzyna Frajtak

  Pamela Hanuszewicz

  Alicja Jardzioch

  Zbigniew Jardzioch

  Oskar Krupecki

  Tomasz Krzywiecki

  Lesław Kuczyński

  Piotr Lencewicz

  Ryszard Kowalczyk

  Beata Przasnek

  Alicja Sekuła

  O kierunku

  Sportowa Szkoła Podstawowa oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego wchodzi w skład Centrum Mistrzostwa Sportowego.

  Głównym celem placówki jest pokazanie uczniom, w jaki sposób łączyć naukę ze sportem, aby osiągnąć sukces. To najlepsze miejsce dla dzieci, które w przyszłości chcą zostać sportowcami.

  Pierwszoklasiści uczęszczają do klas o profilu pływackim.

  Czwartoklasiści uczęszczają do klas o profilu pływackim oraz z elementami sportów i sztuk walki.

  Natomiast siódmoklasiści uczęszczają do klasy o profilu pływackim / boks.

  Z kolei licealiści uczęszczają do klasy o profilu pływackim / boks i trenują w sumie 27 godzin tygodniowo. Są to zarówno treningi na lądzie jak i w wodzie.

  W czasie edukacji wczesnoszkolnej treningi odbywają się trzy razy w tygodniu zaraz po lekcjach lub przed nimi. Rozkład zajęć szkolnych współgra z kształceniem sportowym. Na uczniów czekają nauczyciele z najwyższymi kwalifikacjami oraz profesjonalni trenerzy z klasą mistrzowską.

  W szkole podstawowej obowiązkowym jest język angielski. Planowane jest zwiększenie liczby godzin języka angielskiego. Po wytężonej pracy w klasowych ławkach lub po treningach uczniowie mają możliwość odpoczynku w świetlicy szkolnej, czynnej od 7.00 do 17.00.

  Wychowawcy klas 1-3 uczestniczą w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”, gdzie uczniowie uczą się kodowania poprzez dostępne materiały dla uczniów otrzymane z projektu. Klasa 2 jest objęta patronatem teatru Lalek Pleciuga.

  Oferujemy uczniom i ich rodzicom szereg imprez i uroczystości o charakterze ogólnoszkolnym. Są to m.in.: Pasowanie na Pierwszaka, Festyn Bożonarodzeniowy, Balik Karnawałowy, Dzień Olimpijczyka, I Dzień Wiosny, Dzień Dziecka. Nasi uczniowie uczestniczą w koncertach muzycznych organizowanych w Szczecińskiej Filharmonii, odwiedzają Teatr Lalek „Pleciuga” oraz szczecińskie muzea. Realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne oraz uczestniczymy w różnorodnych projektach „Otylia Swim Camp”, „ Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno – pedagogiczne”.

  Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Posiada sale wyposażone w tablice interaktywne, tablety do nauki zdalnej, 2 pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażone pracownie językowe, bibliotekę, salę gimnastyczną, kompleks boisk OCSiR, siłownię oraz plac zabaw przygotowany w ramach projektu ,,Radosna Szkoła”.

  W całym budynku jest dostęp do sieci Wi-Fi. W klasach 4 – 8 istnieje także możliwość wynajęcia szafki uczniowskiej. Stołówka serwuje smaczne i przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka sportowego śniadania i dwudaniowe obiady. Szkoła uczestniczy w unijnym Programie dla szkół: ,,Szklanka mleka’’ i ,,Owoce i warzywa  w szkole”.

  Uczniowie przez trzy dni w tygodniu mają zapewnioną opiekę pielęgniarki. Mogą również korzystać z pomocy logopedy, pedagoga i psychologa sportu, których głównym zadaniem jest rozwijanie u uczniów samoświadomości, poszukiwania mocnych stron oraz dbania o wysoką samoocenę. Działania psychologiczne to także warsztaty poświęcone technikom relaksacji, uważności, efektywnego zarządzania czasem. Psychoedukacja w Naszej szkole to istotny element, działania są wdrażane podczas zajęć grupowych, indywidualnych, dostosowane do aktualnych potrzeb uczniów.

  Szkoła spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, posiada nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny w celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.

  Sportowa Szkoła Podstawowa jest współorganizatorem zawodów pływackich, m.in.: sobót pływackich, zawodów międzyszkolnych, wojewódzkich i Mistrzostw Polski. Organizuje półkolonie letnie i zimowe oraz obozy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

  Największym atutem naszej szkoły jest tworzenie warunków do harmonijnego rozwoju uczniów w zakresie dydaktyki i sprawności fizycznej. To jedyna szkoła w mieście, która umożliwia indywidualizowanie pracy z uczniem – sportowcem.

  Osiągnięcia sportowe uczniów CMS Szczecin w roku szkolnym 2021 / 2022

  Obiekty

  Floating Arena przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie

  Sala gimnastyczna Mazurska 40