PŁYWANIE

AKTUALNOŚCI

  CMS-ikona-512-plywanie

  INFORMACJE OGÓLNE

  Patronat

  TRENERZY

  Bartłomiej Baran

  Paweł Byner

  Mirosław Drozd

  Katarzyna Frajtak

  Pamela Hanuszewicz

  Alicja Jardzioch

  Zbigniew Jardzioch

  Oskar Krupecki

  Tomasz Krzywiecki

  Ryszard Kowalczyk

  Beata Przasnek

  Alicja Sekuła

  O kierunku

  Sportowa Szkoła Podstawowa oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego wchodzi w skład Centrum Mistrzostwa Sportowego.

  Głównym celem placówki jest pokazanie uczniom, w jaki sposób łączyć naukę ze sportem, aby osiągnąć sukces. To najlepsze miejsce dla dzieci, które w przyszłości chcą zostać sportowcami.

  Pierwszoklasiści uczęszczają do klas o profilu pływackim.

  Czwartoklasiści uczęszczają do klas o profilu pływackim oraz z elementami sportów i sztuk walki.

  Natomiast siódmoklasiści uczęszczają do klasy o profilu pływackim / boks.

  Z kolei licealiści uczęszczają do klasy o profilu pływackim / boks i trenują w sumie 27 godzin tygodniowo. Są to zarówno treningi na lądzie jak i w wodzie.

  W czasie edukacji wczesnoszkolnej treningi odbywają się trzy razy w tygodniu zaraz po lekcjach lub przed nimi. Rozkład zajęć szkolnych współgra z kształceniem sportowym. Na uczniów czekają nauczyciele z najwyższymi kwalifikacjami oraz profesjonalni trenerzy z klasą mistrzowską.

  W szkole podstawowej obowiązkowym jest język angielski. Planowane jest zwiększenie liczby godzin języka angielskiego. Po wytężonej pracy w klasowych ławkach lub po treningach uczniowie mają możliwość odpoczynku w świetlicy szkolnej, czynnej od 7.00 do 17.00.

  Wychowawcy klas 1-3 uczestniczą w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”, gdzie uczniowie uczą się kodowania poprzez dostępne materiały dla uczniów otrzymane z projektu. Klasa 2 jest objęta patronatem teatru Lalek Pleciuga.

  Oferujemy uczniom i ich rodzicom szereg imprez i uroczystości o charakterze ogólnoszkolnym. Są to m.in.: Pasowanie na Pierwszaka, Festyn Bożonarodzeniowy, Balik Karnawałowy, Dzień Olimpijczyka, I Dzień Wiosny, Dzień Dziecka. Nasi uczniowie uczestniczą w koncertach muzycznych organizowanych w Szczecińskiej Filharmonii, odwiedzają Teatr Lalek „Pleciuga” oraz szczecińskie muzea. Realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne oraz uczestniczymy w różnorodnych projektach „Otylia Swim Camp”, „ Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno – pedagogiczne”.

  Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Posiada sale wyposażone w tablice interaktywne, tablety do nauki zdalnej, 2 pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażone pracownie językowe, bibliotekę, salę gimnastyczną, kompleks boisk OCSiR, siłownię oraz plac zabaw przygotowany w ramach projektu ,,Radosna Szkoła”.

  W całym budynku jest dostęp do sieci Wi-Fi. W klasach 4 – 8 istnieje także możliwość wynajęcia szafki uczniowskiej. Stołówka serwuje smaczne i przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka sportowego śniadania i dwudaniowe obiady. Szkoła uczestniczy w unijnym Programie dla szkół: ,,Szklanka mleka’’ i ,,Owoce i warzywa  w szkole”.

  Uczniowie przez trzy dni w tygodniu mają zapewnioną opiekę pielęgniarki. Mogą również korzystać z pomocy logopedy, pedagoga i psychologa sportu, których głównym zadaniem jest rozwijanie u uczniów samoświadomości, poszukiwania mocnych stron oraz dbania o wysoką samoocenę. Działania psychologiczne to także warsztaty poświęcone technikom relaksacji, uważności, efektywnego zarządzania czasem. Psychoedukacja w Naszej szkole to istotny element, działania są wdrażane podczas zajęć grupowych, indywidualnych, dostosowane do aktualnych potrzeb uczniów.

  Szkoła spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, posiada nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny w celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole.

  Sportowa Szkoła Podstawowa jest współorganizatorem zawodów pływackich, m.in.: sobót pływackich, zawodów międzyszkolnych, wojewódzkich i Mistrzostw Polski. Organizuje półkolonie letnie i zimowe oraz obozy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

  Największym atutem naszej szkoły jest tworzenie warunków do harmonijnego rozwoju uczniów w zakresie dydaktyki i sprawności fizycznej. To jedyna szkoła w mieście, która umożliwia indywidualizowanie pracy z uczniem – sportowcem.

  Osiągnięcia sportowe uczniów CMS Szczecin w roku szkolnym 2021 / 2022

  Obiekty

  Floating Arena przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie

  Sala gimnastyczna Mazurska 40