Część 4 – Kacper Korona – to będzie nasz człowiek w Stanach Zjednoczonych!

Dziewiętnastoletni Kacper Korona, uczeń klasy 3P LOMS, trenuje pływanie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Reprezentuje klub MKP Szczecin, jednocześnie będąc uczniem Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. W jego karierze pojawiło się wielu trenerów. Pływać nauczył się pod okiem pani Alicji Sekuły i pana Bartka Barana. Dalszym szkoleniem Kacpra w szkole podstawowej zajęła się pani Alicja Jardzioch, w gimnazjum zaś pan Bogdan Jardzioch. Obecnie jego talent szlifuje pani Katarzyna Frajtak. Uczeń ze szkołą związany jest od 12 lat, to bowiem absolwent naszego gimnazjum, który po ukończeniu tego etapu edukacyjnego postanowił rozwijać swój talent pod okiem fachowej kadry. Kacper zawsze wyróżniał się dużymi zdolnościami i talentem do uprawiania sportu, jakim jest pływanie. Szybko udało mu się bardzo dobrze opanować technikę poszczególnych stylów, co zaowocowało sukcesami ogólnopolskimi. Jego specjalnością są style: zmienny, motylkowy i dowolny. Był bardzo bliski udziału w mistrzostwach Europy juniorów, do startu w których zabrakło mu jedynie 0,8 sek. na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Jest aktualnym wicemistrzem Polski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Jego ulubiona potrawa to pierogi z mięsem i uważa, że tylko dzięki tej potrawie osiąga takie sukcesy 😊 Pływak z CMS został zauważony przez trenerów amerykańskich i po maturze zamierza trenować w USA. Do ważnych sukcesów w dotychczasowej karierze Kacpra należą m.in:
2017 r. – udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14- letnich – zajął 3 miejsce na 50 m st. motylkowym oraz 3 miejsce na 200 m st. motylkowym;
2018 r. -udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15- letnich w Oświęcimiu- zajął 3 miejsce na 200 m st. motylkowym z czasem -2:10,18 sek.;
W październiku 2020 r. brał udział w zawodach pływackich o Puchar Prezesa Klubu MKP, zajął 1 miejsce i znalazł się wśród najlepszych zawodników zawodów.
Podczas głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie na 200 metrów motylkiem zajął 9 miejsce.
W 2021 r. z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 17-18- letnich w Bydgoszczy przywiózł brązowy medal na 200 m st. zmiennym i brązowy medal w sztafecie 4×200 m st. dowolnym;
W Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów 17-18- letnich w Bydgoszczy wywalczył srebrny medal na 200 m st. zmiennym, drugi zaś w stylu zmiennym na 200 m z czasem- 2:01,16;
W grudniu 2021 r. razem z zawodnikami MKP reprezentował klub na Zimowych Mistrzostwach Polski na krótkim basenie w Bydgoszczy, zajmując w rywalizacji mężczyzn 6 miejsce w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz brązowy medal w sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym.
W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Gorące ściganie na Termach Poznań na 100 m stylem motylkowym z czasem 57,78 sek. zajął 2 miejsce.
Kacper już za kilkanaście dni stanie się absolwentem naszej szkoły, trzymamy kciuki i życzymy mu wielu sukcesów w USA!