INFORMACJE OGÓLNE - Strona internetowa Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

Przejdź do treści
INFORMACJE OGÓLNE

Internat stanowi integralną część Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.
Przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły zamieszkałych poza  miejscem pobierania  nauki. W  internacie  istnieje  możliwość  zakwaterowania  86  osób,
w 2-osobowych i 3-osobowych pokojach o wysokim standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym. Każdy pokój wyposażony jest  w  biurka z doświetleniem, zamykaną szafkę oraz przestronną szafę na odzież.

Do dyspozycji wychowanków przygotowaliśmy także: pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłków (duże lodówki, kuchnie indukcyjne, piekarnik, kuchenki mikrofalowe, czajniki elektryczne), świetlicę z minibiblioteczką i możliwością oglądania telewizji, a także pomieszczenie wyposażone w pralki automatyczne. Wychowankowie mogą spędzać wolny czas, grając w gry planszowe, tenisa stołowego czy piłkarzyki.

W internacie znajduje się przestronna stołówka z  dużą ilością miejsc, w której wychowankowie w dni nauki szkolnej jedzą kolacje, a w weekendy śniadania oraz obiadokolację.

Internat posiada nowoczesny system zabezpieczenia przeciwpożarowego. Czujniki rozmieszczone są we wszystkich pomieszczeniach, gdzie przebywają wychowankowie. Posiadamy także nowoczesny system monitoringu, który pozwala na dozorowanie strategicznych pomieszczeń, ale także na nadzór nad terenem zewnętrznym przypisanym do internatu, który wykorzystywany jest jako przestrzeń sportowo-rekreacyjna z miejscami do odpoczynku i do aktywnego spędzania czasu wolnego.  Sprawdzony system monitorowania wyjść i wejść zarówno mieszkańców internatu, jak i osób niezakwaterowanych znaczączo podnosi bezpieczeństwo wewnętrzne w placówce.

Dzięki  wykwalifikowanej  i  doświadczonej  kadrze  naszym  wychowankom  zapewniamy całodobową  profesjonalną opiekę  oraz  wsparcie  pedagogiczne.
Ze względu na specyfikę internatu w naszej ofercie opiekuńczo-wychowawczej przewidzieliśmy spotkania z psychologami sportowymi, trenerami różnych dyscyplin sportu, trenerami mentalnymi, dietetykami, trenerami motorycznymi oraz osobowościami sportu. Pragniemy w ten sposób wspierać i inspirować naszych wychowanków-młodych sportowców, w pogoni za  ich marzeniami.

Lokalizacja internatu:
Internat znajduje się przy  skrzyżowaniu ulic  S.I. Witkiewicza i K. Twardowskiego nieopodal  stadionu im. Floriana Krygiera tuż przy Hali Miejskiej zarządzanej przez MOSiR Szczecin.  W pobliżu usytuowane są węzły komunikacyjne: przystanki autobusowe linii 86, 75 (około 200 m) oraz tramwajowe 1, 4, 5, 7, 9 (około 400 m).


Centrum Mistrzostwa Sportowego
ul. Mazurska 40
70-424 Szczecin
sekretariat@cmsmazurska.pl
+48 91 488 52 88
Wróć do spisu treści